آموزشی

بهترین انواع گل و گیاهان آپارتمانی زیبا و شیک (معرفی کامل)

انواع-گل-و-گیاهان-آپارتمانی

 

یکی از تجربه های دلچسب و فوق العاده برای ساکنین مجتمع ها و آپارتمان نشینان، نگهداری گل و گیاهان می باشد، قطعا شما نیز در طول زندگی خود، نام گیاهان آپارتمانی را شنیده اید، در واقع این دسته از گیاهان به عنوان یکی از محبوب ترین بخش های گل و گیاهان آپارتمانی شناخته می شوند. بسیاری از افراد جهت پرورش این گیاهان در آپارتمان یا محل کار خود اطلاعات کافی را در رابطه با آن ها ندارند و حتی نام آن ها را نمی دانند و همچنین در انبوه گیاهان آپارتمانی دچار تردید در خرید می شوند. این مسئله موجب می شود تا سطح کیفی خرید شما تا میزان بسیار زیادی کاهش یابد و در انبوه اطلاعات مربوط به گیاهان گمراه شوید. در سال های اخیر مراکز و مجموعه های زیادی به منظور فروش گل و گیاهان آپارتمانی در سراسر کشور تاسیس شده اند، این مراکز توانسته اند با تجربه اندک خود، موفقیت های بسیار زیادی را در این زمینه به دست آورند و مراکزی مانند مجتمع ها را سرشار از گیاهان کنند. در این مقاله از فروشگاه نور ال ای دی به معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی زیبا و شیک که چشم نوازی خاصی دارند پرداخته ایم و روش نگهداری از آنها و نکات مهم در مورد این گیاهان را ذکر کرده ایم تا شما را در انتخاب این گیاهان یاری کنیم. این لیست از گیاهان به مرور تکمیل خواهند شد. در ادامه با ما همراه باشید.

گیاه آگلونما 

گیاه آگلونما به عنوان گیاهی شناخته شده که در طول عمر خود همواره رنگ سبز را دارد. گیاه آگلونما به عنوان یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی شناخته شده که دارای ساقه کوتاهی می باشد. طول برگ های این گیاه ۱۰ الی ۲۵ سانتی متر می باشد. همچنین برگ های این گیاه به شکل نیزه ای هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده پهنای این گیاهان آپارتمانی نیز ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر می باشد. لکه های موجود بر روی برگ گیاه آگلونما دارای طرح های متفاوتی می باشد. اما نیاز است که بدانید طرح آن ها از نظم خاصی برخوردار می باشد.

تصویر آگلونما

تصویر آگلونما

بسیاری از افراد تاکنون با روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی مختلفی مانند آگلونما، آشنایی پیدا نکرده اند. لازم به ذکر است که آگلونما در برابر سایه و خشکی مقاومت منحصر به فردی را از خود بروز می دهد. علاوه بر این موضوع رسیدگی مناسب به این گیاه موجب می شود تا در زمان گل دهی، رنگ سفید در آن دیده شود. لازم به ذکر است که آبیاری این گیاه به صورت یکبار در هفته می باشد. همچنین این گیاه به نور غیر مستقیم نیاز دارد. این گیاه از زیبایی فوق العاده ای بهره مند بوده و می تواند احساس خوبی را در شما ایجاد کند.

گیاه آپارتمانی برگ انجیری

یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی، برگ انجیری می باشد. رنگ سبز و بالا رونده بودن این گیاه از مزایای اصلی آن شمار می رود. برگ های گیاه آپارتمانی برگ انجیری بسیار پهن بوده و بریدگی های عمیقی بر روی برگ های آن به چشم می خورد. بسیاری از متخصصین حوزه گل و گیاهان آپارتمانی معتقد هستند که برگ انجیری دارای ریشه هوایی بوده که از طریق آن می تواند به اطراف خود تکیه کند. اگر گیاه برگ انجیری شما سن کمی را دارد، قطعا بریدگی های موجود بر روی آن بسیار کمتر هستند. همچنین در سن کم این گیاه شاهد برگ هایی به شکل قلب هستیم. به مرور زمان برگ های این گیاه سبز تیره خواهند شد. در برخی از گیاهان بالغ این محصول طول برگ های آن به یک متر هم می رسد.

در گیاهان برگ انجیری نیاز است تا به صورت مرتب در مدت زمان های ۱۰ الی ۱۵ روزه به آبیاری بپردازید. نیاز است که بدانید گیاه برگ انجیری به نیم سایه نیز داشته و نیازی به نور مستقیم نیز ندارد. تنها نیاز این گیاه رطوبت به میزان کافی می باشد.

گیاه برگ انجیری

گیاه پول چینی

در میان انواع گیاهان آپارتمانی، گیاه پول چینی به عنوان یکی از زیباترین آن ها شناخته می شود. برگ های این گیاه براق بوده و به صورت گرد هستند. افرادی که ارتباط بسیار خوبی با گیاهان دارند، پیشنهاد می کنند تا گیاه پول چینی را در گلدان های کشیده قرار دهید. چرا که این مسئله موجب می شود تا گیاه شما ظاهر فوق العاده تری را به خود بگیرد. بسیاری از افراد، پول چینی را به عنوان گیاهی سرسخت و مقاوم می شناسند. این افراد معتقد هستند که پول چینی می تواند با آبیاری یکبار در هفته، رشد فوق العاده ای را تجربه کند. توجه داشته باشید که پول چینی نیز مانند سایر گیاهان نیازمند نور غیرمستقیم است.

گیاه آپارتمانی پول چینی

زیبایی گیاه پول چینی

پوتوس در میان گل و گیاهان آپارتمانی

پوتوس نیز به عنوان یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سبز و رونده شناخته می شود که دارای ظاهر بی نظیر می باشد. این گیاه دارای برگ های قلبی شکل و فوق العاده ای بوده که به زیبایی ظاهر آن افزوده است. از ویژگی های بارز پوتوس می توان به رشد سریع آن و همچنین قیمت ارزان این گیاه اشاره داشت. برگ های این گیاه اغلب دارای لکه هایی به رنگ های سبز روشن، کرم و سفید می باشد. لازم به ذکر است که تکثیر پوتوس به راحتی انجام شده و در آب ریشه می دهد. در برخی از نمونه های بالغ تر پوتوس، طول برگ های این گیاه به ۳۰ سانتی متر نیز می رسد.

اما در خصوص آبیاری این گیاه آپارتمانی، نیاز است که بدانید نیاز به آبیاری یکبار در هفته دارد. از نور نیم سایه یا غیرمستقیم نیز می توان برای رشد و تکامل این گیاه آپارتمانی استفاده کرد. تکثیر پوتوس از طریق قلمه ساقه انجام شده و گزینه بسیار مناسب برای قرار گیری در مجتمع ها می باشد.

گیاه-پوتوس 1

 

فیتونیا جزو گل و گیاهان آپارتمانی

فیتونیا نیز یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی بوده که می تواند رشدی چندین ساله داشته باشد. این گیاه مانند اکثریت گیاهان آپارتمانی دارای رنگ سبز بوده و همواره رونده می باشد. یکی از زیبایی های فوق العاده این گیاه که موجب شده تا میزان خرید آن افزایش قابل توجهی یابد، رگ برگ های موجود بر روی برگ های این گیاه می باشد. رگ برگ های قرار گرفته بر روی برگ های این گیاه از ظاهر فوق العاده ای برخوردار بوده که به زیبایی های فیتونیا کمک کرده است. لازم به ذکر است که اکثریت این رگ برگ ها دارای رنگ سفید یا صورتی می باشد. همچنین بر روی ساقه این گیاه، کرک هایی وجود دارند که اغلب به صورت افقی رشد می کنند.

رگه های زیبای فیتونیا

رگه های زیبای فیتونیا

تکثیر این گیاه از طریق قلمه ساقه صورت می گیرد. رطوبت موردنیاز این گیاه برای رشد بهتر ۷۰ درصد می باشد. همچنین این گیاه نیازمند اسپری آب در مدت زمان یک الی سه روزه است. آبیاری این گیاه نیز باید به صورت مرتب و سه روز در هفته انجام گردد. رعایت آبیاری و رسیدگی به فیتونیا موجب می شود تا شما بتوانید از رشد فوق العاده این محصول در مدت زمان کوتاه برخوردار شوید.

فیکوس بنجامین در انواع گیاهان آپارتمانی

فیکوس بنجامین که اکثریت مردم آن را با نام بنجامین می شناسند نیز جزو گیاهان آپارتمانی می باشد. این گیاه به عنوان نوعی درختچه شناخته شده که گونه های متفاوتی را نیز دارد. استفاده از گیاه بنجامین در فضا های داخلی نیز امکان پذیر می باشد. برگ های بنجامین نوک تیز و بیضی شکل هستند و رنگ سبز خاصی را دارند. قبل از خرید بنجامین باید بدانید که این گیاه نیاز به توجه بیشتری داشته و سطح نگهداری از آن دشوار تر از گیاهان دیگر می باشد.

آبیاری این گیاه باید ۴ الی ۷ روز یکبار انجام شود. علاوه بر این موضوع، این گیاه نیازمند نور بسیار زیادی می باشد. اما نور موردنظر باید منبع غیرمستقیمی داشته باشد. همچنین غبار پاشی برای رشد بهتر این گیاه نیاز است که اغلب این روش رسیدگی باید به صورت دو روز یکبار انجام شود.ficus-benjamina-6

گیاه آپارتمانی لیندا یا پا فیلی

درختچه ای همیشه سبز که رنگ آن بسیار زیبا بوده و از یک تنه قطور و فوق العاده بهره مند می باشد. درخچه پا فیلی دارای ظاهری شبیه به پای فیل می باشد که علت نام گذاری آن نیز شباهت ظاهر این درختچه است. برگ های این گیاه اغلب به صورت آویزان هستند و برخی اوقات باریک و برخی اوقات نیز ضخیم می باشند. رنگ برگ های این گیاه سبز تیره بوده و طول درختچه آن به دومتر نیز می رسد. آبیاری این گیاه باید در زمان بندی مرتبی انجام بگیرد. برای مثال آبیاری آن باید هر ۵ الی ۱۵ روز انجام شود. همچنین این گیاه به نیم سایه نیاز داشته و غبار پاشی آن نیز باید یکبار در هفته انجام شود.

درختچه پافیلی

درختچه پافیلی

جمع بندی

همان طور که می دانید، امروزه گیاهان آپارتمانی به عنوان یکی از محبوب ترین بخش های هر ساختمان شناخته می شوند. رفت و آمد در آپارتمان ها بسیار کم بوده و همین مسئله موجب می شود تا امکان استفاده از گیاه آپارتمانی برای اکثریت مجتمع ها فراهم باشد. علاوه بر این موضوع، یک گیاه می تواند ترکیب فوق العاده ای را با نمای ساختمان و همچنین دکوراسیون به کار رفته در داخل ساختمان شما ایجاد کند. این مسئله قطعا موجب می شود تا نگاه های بیشتری به داخل ساختمان شما جذب شود و زیبایی آن سبب تحولات روحی شما نیز شود. لازم به ذکر است که با انتقال انرژی لذت بخش گیاهان به افراد می توان روز های فوق العاده تری را آغاز کرد و شب های زیبایی را برای خود رقم زد. چرا که قطعا زیبایی این محصولات به درون انسان ها نیز ورود پیدا کرده و تاثیر زیادی را در سبک زندگی شما و نحوه آن در طول روز خواهد داشت.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *